Σάββατο, Φεβρουαρίου 13, 2016

Ολική ανατροπή και νίκη για την Δόξα.

>

Τους τρεις βαθμούς της νίκης κατέκτησαν τα παιδιά της Δόξας και μάλιστα με ολική ανατροπή απέναντι στον ΑΟ Χάλκειας ,στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν λίγα λεπτά στο γήπεδο του Αντιρρίου
Οι γηπεδούχοι...
προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με τον Ψυχογιό που έκανε το 1-0 στο 7,ενώ στο 37 ο Καλαβρουζιώτης σημείωσε το 2-0.Όμως λίγο πριν την ολοκλήρωση του Α ημιχρόνου η Δόξα μειώνει σε 2-1 όταν ο Καζανάς σημειώνει αυτογκόλ.Με το 2-1 οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες της Δόξας ξεκίνησαν την αντεπίθεση και με τον Δημ Τζορτζώπουλο ισοφαρίζουν σε 2-2 στο 55.Η πίεση των παιχτών του Γιάννη Καραμπούλη απέδωσε καρπούς και στο 68 η Δόξα κάνει την ολική ανατροπή και πάλι με τον Δημ.Τζορτζώπουλο ο οποίος γράφει  κάνει το 2-3  με εξαιρετικό σου.
Το αποτέλεσμα παρέμεινε 2-3 μέχρι την λήξη του αγώνα  και η ομάδα μας έφυγε  με το διπλό.
Αν και η Δόξα έχει μόνο μαθηματικές πιθανότητες για να μείνει στην Α κατηγορία, οι παίχτες δεν το βάζουν κάτω και το παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις σε κάθε παιχνίδι μέχρι τώρα!!!