ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

6/recent/ticker-posts

Ηττήθηκε η Δόξα από τον Κεραυνό Μυρτιάς

Στο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν λίγα λεπτά στο Καινούργιο ,η Δόξα γνώρισε την ήττα με σκορ ...
1-2 από τον Κεραυνό Μυρτιάς.
Η Δόξα βρέθηκε πίσω στο σκορ όταν ο Γκορόγιας σκόραρε στο 7ο λεπτό.Παρά τις προσπάθειες των παικτών της Δόξας το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την συμπλήρωση του Α ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η Δόξα μπήκε πιο δυνατά και στο 70 ισοφαρίζει με σουτ του Δημήτρη Τζορτζώπουλου.
Όμως δύο λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας της Δόξας Κορδάτος σε μια αψυχολόγητη ενέργεια αφήνει την Δόξα με 10 παίχτες.
Ενώ πριν έχει κερδίσει επιθετικό φάουλ, ο Κορδάτος χτυπά τον Μπούσγο του Κεραυνού και αποβάλλεται.
Ο Γ.Καραμπούλης βάζει τον Κόκκαλη αποσύροντας τον Ντολένγκα.,και 1 λεπτό αργότερα η Δόξα δέχεται το 1-2 από τον Σαμψώνα.
Ο Κεραυνός κερδίζει πέναλτι που εκτελεί ο Σαμψώνας ,αποκρούει ο Κόκκαλης όμως στην επαναφορά ο Σάμψωνας νικάει τον νεαρό τερματοφύλακα και διαμορφώνει το τελικό 1-2.
Προληπτικά στο γήπεδο υπήρξαν και αστυνομικές δυνάμεις λίγο πριν την λήξη του αγώνα οι οποίες παρέμειναν μέχρι την αποχώρηση όλων των παιχτών του Κεραυνού,χωρίς να συμβεί το παραμικρό.