>
Με το δεξί ξεκίνησαν τις επίσημες αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι Ακαδημίες της Δόξας.
Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος...
της ΕΠΣΑ νικήσαν σήμερα στο Αγρίνιο τα αντίστοιχα  "Καναρίνια" Αγρινίου.

Ο αγώνας διεξήχθη στο βοηθητικό γήπεδο του Δ.Α.Κ Αγρινίου,στις 12:00 το μεσημέρι.
Και οι δύο ομάδες προσέφεραν θέαμα στους θεατές που παρακολούθησαν το παιχνίδι.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο με σκορ 0-0 αλλά η Δόξα είχε την ευκαιρία στα μισά του ημιχρόνου να προηγηθεί, όταν  ο Σταμούλης έστειλε ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι την μπάλα, προ κενής εστίας.

Το δεύτερο μισό του ημιχρόνου, ήταν εξίσου όμορφο με το πρώτο και περίπου 15 λεπτά πριν το τέλος. ο Κατσούπης με εκπληκτική σέντρα-σουτ από αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα κάνοντας το  0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι ποδοσφαιριστές του Στέλιου Δάρλα παρουσιάστηκαν σοβαροί,μετρημένοι πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση και έφυγαν με το διπλό από το Αγρίνιο.

Οι προπονητές Ανδρέας Τσάμης(Καναρίνια) και Στέλιος Δάρλας(Δόξα) χρησιμοποίησαν όλους τους διαθέσιμους παίκτες που είχαν.

Ο επόμενος αγώνας είναι στα Καλύβια απέναντι στον παιδική ομάδα του τοπικού ΠΑΟΚ.