Σάββατο, Ιανουαρίου 20, 2018

Παιδικό πρωτάθλημα :Ισοπαλία για Δόξα και Απόλλωνα Θέρμου

>

Ένας συναρπαστικός αγώνας διεξήχθη  στο γήπεδο της Παντάνασσας για την 6η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Α, μεταξύ των δύο παιδικών ομάδων της Δόξας Καινούριου και του Απόλλωνα Θέρμου,αφού το γήπεδο Καινουργίου κρίθηκε ακατάλληλο.

Οι δύο ...
ομάδες παίξανε καλό ποδόσφαιρο με τους "Μπέμπηδες" να προηγούνται μόλις στο 8'λεπτό με το εξαιρετικό σουτ του Νικόλα Φουντούλη, μερικά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή του Απόλλωνα.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεζαν συνεχώς για την ισοφάριση κάτι που δεν άργησε να έρθει αφού στο 27' μετά από εκτέλεση κόρνερ, ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα αιφνιδίασε με καρφωτή κεφαλιά τον τερματοφύλακα της Δόξας,Σοροβό,και έκανε το 1-1.

Στο Β' ημίχρονο οι δύο ομάδες παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο, προσπάθησαν με αντεπιθέσεις να πετύχουν δεύτερο γκολ, κάτι που τελικά δεν συνέβη και το 1-1 είναι το τελικό σκορ.

Η Δόξα παρέμεινε αήττητη και ελπίζει να επανέλθει στην 1η θέση του ομίλου.