Παναιτωλικός :Ήττα από τον Βόλο με ανατροπή

>

Την ήττα με σκορ 2-3

γνώρισε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο από τον Βόλο για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ.

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα και μόλις στο 4' προηγήθηκε με ωραίο γκολ του Σενκέλια ο οποίος βρήκε εκτός περιοχής τον Κλέιμαν και με όμορφο ψιλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ.

Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Νταγκό έκανε το 2-0 ,όμως ο Βόλος αντέδρασε και αρχικά ο Τσοκάνης στο 27' μείωσε σε 2-1 ,ενώ στο 35' ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους σε 2-2.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Παναιτωλικός έμεινε με 10 παίκτες αφού ο Καρέλης σε μια αψυχολόγητη ενέργεια κλώτσησε εκτός φάσης τον Εσκοβάλ και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός είχε ευκαιρίες να προηγηθεί και πάλι στο σκορ ,όμως ο Κούτσιας στο 78' (μπήκε ως αλλαγή)έκανε την ολική ανατροπή, αφού εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα Στεργιάκη και διαμόρφωσε το τελικό, Παναιτωλικός-Βόλος 2-3.

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Παναιτωλικός τίμησε τον νικητή του Σπάρταθλον 2022 Φώτη Ζησιμόπουλο.

@Photo credits: eurokinissi-gazzeta.gr