Σάββατο, Νοεμβρίου 26, 2022

Δόξα:Ισοπαλία με τον Α.Ο Ρηγανά

>

Ισόπαλος με σκορ
1-1 ολοκληρώθηκε πριν λίγα λεπτά ο αγώνας στο δημοτικό γήπεδο Καινουργίου ανάμεσα στην Δόξα και τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Α.Ο Ρηγανά ,στο πλαίσιο της  4ης αγωνιστικής, του Β' ομίλου της Β'ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 5' με τον Μικρόπουλο ,ενώ η Δόξα ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπλέτσα στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες για προβάδισμα στο σκορ,όμως το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και οι ομάδες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Δόξα με τον σημερινό βαθμό έφθασε τους 4 και έχει έναν αγώνα λιγότερο με τον Ίναχο Βάλτου.

Δόξα Καινούργιου (Σωκ.Τζωρτζόπουλος): Λυμπέρης Γιαν, Ασημάκης Γιαν., Καραθανος Ν., Καγιαντζας Θανασης, Κορδάτος Αντώνης, Μπλέτσας Πάνος, Φλωροπουλος Ιωαν., Μυζήθρας Σπ., Σοροβος Αγ., Τζωρτζοπουλος Δημ., Ροδίτης Κώστας. Αλλαγές: Πλαστήρας Γ., Τσολκας Γ., Βασιλείου Σωτ.