Κυριακή, Δεκεμβρίου 11, 2022

Δόξα:Ισοπαλία με την Καμαρούλα

>

Ισόπαλος με σκορ

1-1 έληξε ο αγώνα για την 6η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΑ ανάμεσα στην Δόξα και τον Αστέρα Καμαρούλας.

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για το μεσημέρι της Κυριακής αλλά λόγω κρούσματος κορονοϊού  στους διαιτητές διεξήχθη σήμερα το πρωί στις 11:30.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ στο Α' ημίχρονο ,ενώ η Δόξα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει καθώς σε κεφαλιά του Σοροβού η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι.

Στο Β' ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Σωκράτη Τζορτζόπολου αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τον Γ.Τσόλκα και έχασαν πολλές ευκαιρίες για 2ο γκολ το όποιο δεν ήρθε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο Αστέρας έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές στο 73' μετά από αποβολή του Στυλίδη για διαμαρτυρία.

Η Δόξα με τον σημερινό βαθμό έφθασε τους 5 και έχει έναν αγώνα λιγότερο.

ΔΌΞΑ: (Σωκράτης Τζωρτζόπουλος)

1. Λυμπέρης Γιαν. 2. Ασημάκης Γιαν. 3. Κωνσταντίνου Ανδρέας, 4. Καγιαντζας Θαν. 5. Μπλέτσας Παν. 6. Καραθανος Νικ. (85' λ.τ. Μποκας Αποστ.) 7. Πλαστήρας Γιώργο. (60' Βασιλείου Σωτ.) 8. Μυζήθρας Σπ. 9. Σοροβος Άγγελος 10. Τζωρτζοπουλος Δημ. 11. Ροδίτης Κώστας (46' Τσολκας Γιώργος).

Το Σάββατο 17-12-2022, ώρα 15:00 η ΔΟΞΑ αγωνίζεται στο γήπεδο του Κιανουργίου με την ΔΑΦΝΗ Μεγ. Χώρας για την 7η αγωνιστική του Β' Ομίλου της Β' ΕΠΣΑ.