ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

6/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 1-2

Την ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο από τον Ολυμπιακό για την 25η αγωνιστική της σούπερ λιγκ.

Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο γκολ του Φρεντ Ντουάρτε ο οποίος στο 33' έκανε το 1-0, το οποίο είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός πίεσε για την ισοφάριση και το κατάφερε στο 74' με αυτογκόλ του Τορεχόν.

Ο παίχτης του Παναιτωλικού είχε περάσει αλλαγή πριν 2 λεπτά και στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα σε σέντρα του Μάρτινς ,την έστειλε στην εστία του Τσάβες ,ακριβώς όπως έκανε στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ ,όπου ισοφάρισαν οι Θεσσαλονικείς με τον ίδιο τρόπο  και μάλιστα στην ίδια εστία .

6 λεπτά αργότερα ο Ελ Κααμπί εκμεταλλεύτηκε  την αδράνεια της άμυνας πέρασε τον Τσάβες και με σουτ από πλάγια αριστερά διαμόρφωσε στο 79' το 1-2.

Στο 92' ο Πασχαλάκης εκτινάχθηκε στην δεξιά συμβολή των δοκαριών και έβγαλε σίγουρο γκολ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σενγκέλια.