Σάββατο, Νοεμβρίου 23, 2019

Δόξα :Ήττα από τον Ηρακλή Αστακού

>
Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η Δόξα στο γήπεδο του Αστακού όπου αντιμετώπισε τον τοπικό Ηρακλή για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣΑ..
Ο Νταλαπέρας στο 34' έδωσε το προβάδισμα στην Δόξα(0-1) ενώ ο Μπαλάφας στο 37' ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ηρακλή,το οποίο είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ηρακλής πήρε προβάδισμα με γκολ του Κοκώνη στο 61' (2-1) ενώ η Δόξα ισοφάρισε (2-2)στο 73' με αυτογκόλ του Ταφάνι.

Ο Κοντοζήσης στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε για τον Ηρακλή και διαμόρφωσε το τελικό Ηρακλής Αστακού vs Δόξα Καινουργίου 3-2.

Η Δόξα από το 66' έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ψιλού με 2η κίτρινη κάρτα.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα του Κώστα Γιωτόπουλου ,που όμως παρέμεινε στην 1η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς.